10 grudnia 2017 12:35 | Aktualności

Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej w Bibliotece Publicznej

Dnia 04.12.2017 roku piątoklasiści pod opieką pani Anny Redwanowskiej i Marty Pokropskiej udali się do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z inna formą książki i przybliżenie idei biblioteki cyfrowej.

Biblioteka cyfrowa tworzona jest na podstawie tradycyjnych procesów bibliotecznych, tj. : gromadzenia, opracowania, udostępniania, archiwizowania oraz dodatkowo na podstawie nowych procesów, jakimi są: digitalizacja, publikowanie, zarządzanie kolekcjami cyfrowymi oraz prawami autorskimi.

Bibliotekarz, p. Grażyna Czaplicka, przybliżyła uczniom inne formy książki; audiobooki, e-booki. Dzieci zapoznały się ze sposobami odnalezienia książki w sieci, czyli w Internecie. Korzystali z katalogu online Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.

Pani Grażyna Czaplicka zapoznała ich ze stronami internetowymi, z których można pobrać odpowiednie pozycje książkowe bezpłatnie, bądź za uiszczeniem niewielkiej opłaty.

Spotkanie miało na celu przekonanie uczniów, że Internet, to nie tylko gry, ale pożyteczna nauka.

Anna Redwanowska, Marta Pokropska