03 grudnia 2017 21:13 | Aktualności

Spektakl teatralny

Dnia 01.12.2017 r. odbył się spektakl teatralny pt. „Kot w butach” w wykonaniu aktorów Teatru „KRAK-ART” z Krakowa. Inscenizacja miała miejsce na sali gimnastycznej szkoły i rozpoczęła się o godz. 8:30.

„Kot w butach” to jeden z najatrakcyjniejszych tytułów baśniowej klasyki, znany wszystkim choćby ze zbiorów Charles`a Perraulta. Głównym bohaterem utworu jest magiczny kot, który chodził w pięknych, skórzanych butach. Przemawiał ludzkim głosem i rozum miał nie od parady. Na dodatek jeszcze śpiewał i dzięki swojemu sprytowi odmienił życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci.

Czarnoksiężnik, który pojawia się na drodze bohatera przegrywa w starciu z jego pomysłowością i przebiegłością.

Kot w butach doprowadza do szczęśliwego zakończenia bajki. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu i ożenić się z piękną i dobrą królewną.

Aktorzy angażowali w zabawę chętnych uczniów.

Przedstawienie zawładnęło sercami najmłodszych widzów, ale i wzbudzało duże zainteresowanie wśród najstarszych uczniów.

Widzowie świetnie się bawili, dlatego też na koniec widowiska pojawiły się gromkie brawa.

Anna Redwanowska