05 listopada 2017 20:40 | Aktualności

Zajęcia muzealne

Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej współpracuje z wieloma bibliotekami, m.in. z Gminną Biblioteką Publiczną w Opinogórze Górnej, z Biblioteką Regionalną w Ciechanowie, z Biblioteką Pedagogiczną w Ciechanowie oraz Powiatową  Biblioteką Publiczną w Ciechanowie. Utrzymujemy również współpracę z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej i z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Dnia 31 października 2017 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Uczniowie kl. I – III, IV – V i VI – VII uczestniczyli w lekcjach muzealnych. Temat spotkania brzmiał „Z kuferka prababci i pradziadka”. Jego celem było zapoznanie uczestników zajęć z ponadczasową wartością przedmiotów oraz wzbudzenie w dzieciach refleksji nad znaczeniem i rolą pamiątek rodzinnych. Uczniowie usłyszeli, że przedmioty stare, dziś już nieużywane mają wartość historyczną. Należy o nie dbać i nie wyrzucać ich do śmietnika.

Reprezentanci muzeum przywieźli ze sobą duże skrzynie starych przedmiotów. Podczas zajęć dzieci wyjmowały z kuferków różne eksponaty, które nazywały, oglądały i odgadywały ich przeznaczenie. Łączyły dobrą zabawę ze świetną nauką historii.

Anna Redwanowska