30 października 2017 18:41 | Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Stanisławie Kostce

W środę, 25 października, w naszej szkole odbył się, po raz pierwszy, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. St. Kostce.
Celem Konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki Świętego, pogłębienie świadomości dzieci na temat związków Stasia Kostki z naszym regionem.
Istotną sprawą była też integracja uczniów z różnych szkół oraz propagowanie idei rozwijania swoich wiadomości i umiejętności na drodze idei fair play.
W Konkursie brali udział przedstawiciele uczniów z klas 4-6, z następujących szkół :
z Bogatego, Zielonej, Kołaczkowa, Opinogóry, Szulmierza i Woli Wierzbowskiej.
Uczniowie wspaniale uporali się z testem wiedzy o Świętym oraz w formie plastycznej i słownej, każda z drużyn, opowiedziała wybrane wydarzenie z życia młodzieniaszka z Rostkowa.
Komisja konkursowa w składzie : Pani Marzena Sadowska konsultant do spraw katechezy ,
Ksiądz proboszcz parafii Pałuki x. Wacław Michalski oraz ksiądz Robert Głuchowski, proboszcz parafii Koziczynek ogłosiła wyniki:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Opinogóry
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im .Św. St. Kostki w Woli Wierzbowskiej
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im.Stefana Żeromskiego w Szulmierzu
Pozostałe szkoły otrzymały wyróżnienia.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie, przygotowanie uczniów do rywalizacji i za opiekę nad wychowankami.

Joanna Ropelewska
Izabella Łączyńska