02 października 2017 21:29 | Aktualności

Pielgrzymka do Rostkowa

Poprzez pielgrzymkę rozumie się specjalnie zorganizowaną podróż, jaka wynika z chęci kultu miejsca religijnego. Na pielgrzymki decydują się ludzie wierzący, dla których ta wędrówka stanowi dodatkową modlitwę. Ważne jest, aby iść w jakimś konkretnym celu- modląc się o czyjeś zdrowie, o pomyślność, o dobre wyniki w nauce… Można też iść podziękować Bogu za dobro i spokój, którego doświadczamy.

Tradycją naszej szkoły jest udział w pielgrzymce do Sanktuarium św. Stanisława Kostki. Z jakimi intencjami szliśmy do Rostkowa 16 września 2017 r.? Każdy na pewno miał własną, skrytą w głębi serca.

I poszli za Nim…

Zgodnie z hasłem tegorocznej, 35. Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży szliśmy z uśmiechem i radością. Z klasy VII wędrowali: Amelka, Kuba, Weronika, Radek, Domicela, Kacper, Wiktor, Wiktoria i Julka. Klas VI stawiła się w komplecie: Kacper, Weronika, Ola, Kaja, Paweł, Natalka, Rafał i Julka. Klasę V reprezentowali Krzyś M i Krzyś G. Najmłodszym pątnikiem był Mateusz z klasy IV.

Jak zawsze można też liczyć na wsparcie Rodziców. Oni (One) też chętnie z nami pielgrzymują.

Pokonaliśmy drogę ze szkoły do Rostkowa w iście zawrotnym tempie. Zawdzięczamy to energii Krzysia I Pawła. Trudno było na nimi nadążyć. Klasa VII umilała nam marsz skocznymi piosenkami, nie były one religijne, ale za to niezwykle radosne. Absolutnym wyczuciem chwili popisali się Wiktor i Rafał, którzy podczas wchodzenia na ulice Rostkowa najgłośniej śpiewali piosenki o Stasiu Kostce, wzbudzając ogólną radość mieszkańców i mijających nas księży.

Na plac przybyliśmy jako jedni z pierwszych. Mieliśmy czas, żeby odpocząć i nacieszyć oko kiermaszem. Kolorowe kramy są nieodzownym elementem okolicy Sanktuarium w dniu pielgrzymki. Wszyscy je znamy i lubimy. Dokładnie o 13.00 rozpoczęła się msza św. Wysłuchaliśmy pięknego kazania, chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć komunię. Z ufnością i nadzieją wyruszyliśmy w drogę powrotną.

W tym roku opiekę nauczycielską nad pielgrzymami sprawowali Maria Sykut i Radosław Chojnacki.