Kolorowy dzień - Dla Niepodległej

Dnia 14 maja 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – VII przyszli do szkoły odświętnie ubrani.

Na białych bluzeczkach dziewcząt i białych koszulach chłopców widniały przypięte kotyliony i czerwone kokardki. W ten sposób uczniowie naszej szkoły mogli zaakcentować to wielkie historyczne wydarzenie. Inicjatorami pomysłu byli uczniowie klasy V.

W czasie długiej przerwy uczniowie jak i nauczyciele zebrali się na korytarzu szkolnym. Pani Anna Redwanowska przypomniała wszystkim zgromadzonym, że po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach Polska powróciła na mapę świata.

Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu państwowego.

Anna Redwanowska